Успішний тайм-менеджмент – одна з навичок, яку роботодавці найбільше цінують на сучасному ринку праці, незалежно від посади. Люди, які вміють керувати своїм часом, менше піддаються стресу, виконують роботу більш високої якості і з більшою ймовірністю дотримуються встановлених термінів. Якщо організованість не є для вас природною, є хороша новина – її можна набути. Тайм-менеджмент давно цікавить дослідників, тому і було розроблено багато методів. Ми пропонуємо десять порад, які допоможуть вам краще організувати свій час в офісі або під час пошуку роботи.
1. Ставте цілі
Запитайте себе, які цілі важливі для вас зараз і що потрібно зробити для їх досягнення. Ці цілі повинні бути реалістичними та вимірюваними. Якщо ви претендуєте на посаду керівника компанії, почніть з того, що розбийте цю мету на кілька конкретних дій, розтягнутих у часі. Наприклад:
- Переписати резюме
- Зареєструватися на курси з менеджменту
- Відвідати нетворкінговий захід
- Подати заявку на членство в раді директорів
Не забудьте винагородити себе, коли досягнете своїх цілей!
2. Складіть список справ
Не намагайтеся запам’ятати свій графік. Ви ризикуєте забути про зустрічі або пропустити дедлайни! Використовуйте такі додатки, як Google Calendar, або Evernote, щоб керувати своїми списками. Деякі люди використовують систему кольорового кодування або літери для ранжування завдань. Знову ж таки, переконайтеся, що ваші завдання є конкретними.
3. Перетворіть свої цілі на звички
Щоб виробити звичку, повторюйте одні й ті ж завдання щодня, в один і той же час і в одному і тому ж місці. Наприклад, якщо ви хочете покращити свої навички письма, поставте собі за мету читати щовечора перед сном і писати протягом 30 хвилин в обідню перерву.
4. Розставляйте пріоритети
Використовуйте матрицю Ейзенхауера, щоб класифікувати свої завдання за ступенем терміновості та важливості.
- Важливі та термінові завдання – виконайте негайно.
- Важливі, але не термінові завдання – подивіться, чи можна їх відкласти або делегувати.
- Неважливі і термінові завдання – виконайте або делегуйте їх негайно.
- Непотрібні та нетермінові завдання – забудьте про них.
5. Делегуйте, коли це необхідно
Ви повинні вміти розпізнавати, коли у вас занадто багато справ. Навчіться говорити “ні” і делегувати свої завдання. Це може вимагати великої дози смирення, але ви отримаєте якісніший кінцевий результат.
Радимо прочитати статтю, що таке мотивація персоналу та яка мотивація персоналу найбільш ефективна.
6. Підрахуйте час, витрачений на кожне з ваших завдань
Використовуючи календар або планувальник, оцініть, як ви витрачаєте свій час протягом дня. Можливо, ви зрозумієте, де витрачаєте час з користю, а де ні. Спочатку складіть розклад, розбитий на півгодини, від ранку до відходу до сну. Виконайте цю вправу протягом звичайного тижня. Записуйте, що ви робите протягом кожного півгодинного інтервалу. Потім ви зможете спланувати розклад на основі своїх висновків.
7. Поради ефективного тайм менеджменту
Уникайте відволікаючих чинників. Складайте карти на свою користь. Сфокусуйте свою енергію так, щоб досягти стану безроздільної уваги. Вимкніть телефон і, якщо потрібно, відмовтеся від сеансів у соціальних мережах.
8. Часто робіть перерви
Після години напруженої роботи над завданням зробіть перерву, щоб очистити свій розум.
9. Уникайте прокрастинації
Деякі люди добре працюють під тиском над проектами в останню хвилину. Стрес мотивує їх бути більш продуктивними. Прокрастинатори часто відчувають, що якщо вони щось почали, то повинні це закінчити, і саме це змушує їх відкладати. Щоб переконатися, що ви дотримуєтеся дедлайнів, обманюйте свій мозок, створюючи короткострокові дедлайни і даючи собі короткі проміжки часу на виконання завдань.
Я нічого не встигаю! Тайм менеджмент в кризових умовах – міф чи реальність?
Хочете дізнатися про тайм менеджмент більше? Чи зрозуміти які є міфи і правдиві факти про тайм-менеджмент в кризових умовах? Дивіться відео:
10. Не здавайтеся і залишайтеся мотивованими
Просуваючись по кар’єрних сходах, ви, швидше за все, будете оцінювати себе з точки зору важливих і складних завдань, які ви берете на себе. Важливо зберігати позитивний настрій, навіть коли ви стикаєтеся з розчаруванням або невдачами. Намагайтеся винести щось позитивне з кожного свого досвіду.
Пам’ятайте, керувати часом – це керувати собою. Ми говоримо про управління своїм життям і всім, що має для вас значення. Ви лідер чи послідовник? Ви будете керувати днем чи дозволите йому керувати вами? Тільки ви вирішуєте. І тільки ви заплатите ціну або отримаєте винагороду.
Питання-відповіді
Тайм-менеджмент – це процес планування та контролю над тим, скільки часу ви витрачаєте на конкретні діяльності. Ефективний тайм-менеджмент дозволяє вам працювати смарт, а не хард, тобто виконувати більше в менший час, навіть коли тиск і вимоги високі.
Успішне управління часом покращує вашу продуктивність та ефективність, зменшує стрес і допомагає вам досягати кар’єрних та особистих цілей. Це дає можливість краще збалансувати робочий та особистий час.
Встановлення цілей за методикою SMART (специфічні, вимірювані, досяжні, реалістичні, часово обмежені).
Приоритизація завдань за допомогою матриці Ейзенхауера.
Планування завдань за допомогою техніки блокування часу.
Цілі слід формулювати чітко та конкретно, щоб вони були вимірювані та досяжні у встановлений часовий проміжок. Важливо, щоб цілі мотивували вас, тому вони мають бути значущими і важливими.
Так, існують численні додатки та інструменти для тайм менеджмента, такі як Google Calendar, що допомагають у плануванні, відстеженні завдань і розподілі часу. Вибір інструменту залежить від особистих переваг і специфіки завдань.
Встановлюйте чіткі кінцеві строки, розбивайте великі завдання на менші, менш загрозливі кроки. Розвивайте звичку відзначати невеликі успіхи, це підвищить вашу мотивацію.
Автор порталу Harni News
Експерт з фінансів Harni News, автор статей про гроші та економіку. Він допомагає читачам розібратися у фінансових питаннях та економічних тенденціях. Дмитро має глибокі знання у сфері фінансів, що дозволяє йому писати інформативні та корисні матеріали. Його статті охоплюють різноманітні аспекти фінансового планування, інвестування та економічних новин, надаючи читачам цінну інформацію для прийняття обґрунтованих рішень.