Увага: Вхід дозволений тільки відвідувачам, яким виповнилося 21 рік

Цей розділ сайту містить матеріали про азартні ігри і призначений винятково для осіб, що досягли 21-річного віку згідно з українським законодавством. Будь ласка, підтвердіть свій вік:

Головна » Україна » Що відомо про ТУ-95? Скільки ракет може бути на Ту-95?

Що відомо про ТУ-95? Скільки ракет може бути на Ту-95?

Що відомо про ТУ-95? Скільки ракет може бути на Ту-95?

Стратегічний бомбардувальник-ракетоносець ТУ-95 був розроблений в 1950-х роках минулого століття і стоїть на озброєнні ПКС росії вже понад 70 років. За документацією НАТО він відомий під прізвиськом «Ведмідь». Його створення пов’язують з необхідністю досягнення паритету у змаганнях Холодної війни. 

Річ у тім, що збройні сили США на той час вже мали бомбардувальник Convair B-36, який міг досягти кордонів Радянського Союзу, що ставило під загрозу безпеку імперії Хрущова. Тому радянським інженерам було поставлене завдання створити аналог американського літака з покращеними характеристиками. Перший прототип ТУ-95 застав ще часів Сталіна, але головне питання в тому, чому бомбардувальник радянських зразків і досі застосовується в сучасній армії.

Бомбардувальник ТУ-95: характеристики

Російські ПКС надалі експлуатують стратегічні літаки ТУ-95. Головною причиною такого тривалого терміну служби є виняткова дальність польоту – майже 11 тис. км. У порівнянні зі своїм ровесником В-52, який також був розроблений у 1950-х роках, він міг нести на борту більше бойового спорядження й розвивав швидкість, еквівалентну реактивним літакам. 

Відео про стратегічний бомбардувальник ТУ-95

Щоб побачити, наскільки бомбардувальник Ту 95 потужний, пропонуємо подивитися наступне відео. 

ТУ-95 – відео огляд стратегічного бомбардувальника

Для виконання бойових задач на великих відстанях для ТУ-95 розробили оптимальні льотно-технічні характеристики:

  • Довжина повітряного судна досягає 49 метрів, що й пояснює надане прізвисько «Ведмідь» від опонентів із країн НАТО. Висота 13,20 м. 
  • Розмах крил становить 50,04 метрів.
  • Стрілоподібність крил дорівнює 35 градусам, що забезпечую площу адгезії з повітрям в 315 м. 
  • Максимальна злітна маса літака становить більше 187 тонн, вантажопідйомність – 15 тонн. Всю цю масу підіймає в повітря силова установка МК-12, що складається з чотирьох турбогвинтових двигунів. Кожен з двигунів розвиває колосальну потужність у 15 000 кінських сил, які у комплексі забезпечують «Ведмедю» реактивну швидкість.
  • Вага пустого літака – 94 400 кг. 
  • Максимальна швидкість складає на великій висоті – 830 км/год, на малій – 650 км/год, крейсерська швидкість – 710 км/год.
  • Практична дальність польоту – 10 500 км, бойова дальність польоту – 6 500 км, практичний максимум – 12 000 км.
  • Шасі літака виконане в трьох стійках зі спареними балонами.

Конкурентна особливість бойової машини полягала в застосуванні стріловидного крила. Але головне – вперше у практиці світового будівництва літаків в якості силової установки використовувалися турбогвинтові двигуни. Новітні силові агрегати МК-12 були розроблені в ОКВГ «Кузнецова». Двигуни комплектувалися диференціальними редукторами, що обертали два гвинта в протилежні сторони. Витрати палива двигунів складали всього 0,200 кг на 1 кінську силу за годину. 

Ресурс революційної силової установки виявився в десть разів більший ніж у будь-якого двигуна стандартів НАТО. Висока підіймальна спроможність дозволяла воєнному судну переносити комплекси ракет, в тому числі боєприпаси з ядерною боєголовкою.

Яке озброєння може нести ТУ-95

На чотирьох вузлах підвіски розміщується вісім ракет Х-101 на додаток до шести крилатих ракет Х-55 у бойовому відсіку. Ракета Х-101 відрізняється визначною дальністю польоту. Вона більша і важча за Х-55, але також комплектується двигуном, що висувається з корпусу вниз. Зовні вона дещо схожа на американську високоточну ракету повітря-земля Jassm. Однак російська ракета має значно більшу дальність польоту. 

ТУ-95 разом з винищувачами СУ-30

Х-101 комплектується звичайною або тактичною ядерною боєголовкою і має дальність польоту 3 000 км. Залежно від виду боєприпас важить від 2 200 до 2 400 кг і несе боєголовку вагою від 400 до 450 кг. ТУ-95 може переносити шість ракет у бойовому відсіку револьверного типу. Також можна розмістити більше ракет ззовні в умовах польоту з перевантаженням: тоді дві ракети встановлюються на вузлах підвіски між фюзеляжем та бортовим двигуном, а дві інші на вузлах поміж двигунів на кожному крилі. Ракета Х-55 має дальність польоту до 2 500 тис. км. та може комплектуватися ядерними боєголовками. 

В задній частині бомбардувальника ТУ 95 розміщені дві двоствольні 23-міліметрові автоматичні гармати ГШ-32 для захисту від повітряних загроз. Темп пострілів кожної гармати становить 1 400 пострілів на хвилину, але ця зброя не дуже допоможе від атаки винищувачів. Як наслідок, поруч з «Ведмедем» часто літають винищувачі із сімейства Су-30. 

Відповіді на часті питання про ТУ-95

Які бойові завдання має виконувати ТУ-95? 

Стратегічний бомбардувальник призначений для того, щоб знищувати цілі крилатими ракетами на поверхні у денний та нічний час доби в будь-яких метеоумовах. 

Де базувалися ТУ-95? 

Окрім воєнних баз Радянського Союзу, ТУ-95 базувалися на аеродромах в Кубі, Гвінеї, Анголі, Сомалі, В’єтнаму. Це давало можливість стратегічному керівництву СССР ефективно контролювати практично будь-який регіон світу. 

Скільки ТУ-95 знаходиться на балансі російських ПКС? 

Згідно з різними оцінками, наприклад, згідно з The Military Balance, на кінець 2022 росія мала приблизно 60 таких літаків. На сьогодні їхня кількість становить близько 50 одиниць. 

Чи є в Україні свої бомбардувальники ТУ 95? 

Зараз працездатних літаків ТУ-95 в Україні немає. Частину українська влада передала росії в рамках роззброєння, частину утилізувала. Це сталося у 1998 році. Один з трьох бомбардувальників, що залишилися в країні, можна побачити в полтавському музеї.

Автор порталу Harni News

Анастасія Нікітенко Головна редакторка порталу, досвідчена копірайтерка, експертка зі створення контенту

Головна редакторка Harni News, що має багаторічний досвід у копірайтингу та створенні контенту. Вона відповідальна за якість та унікальність матеріалів на порталі, керує процесом створення контенту і розвитком редакції. Під її керівництвом редакція Harni News стала прикладом високих стандартів у журналістиці, пропонуючи читачам актуальні та цікаві матеріали. Анастасія завжди прагне до інновацій, впроваджуючи нові підходи до написання та подачі інформації.

Фокус
Привітання з днем народження своїми словами – 50 ідей

Привітання з днем народження своїми словами – 50 ідей

50 щирих ідей для привітань з днем народження своїми словами….
12 ефективних вправ для шиї: зміцнення, розтяжка та зняття напруги

12 ефективних вправ для шиї: зміцнення, розтяжка та зняття напруги

Напружена шия після робочого дня? Спробуйте 12 простих вправи для шиї,…
Що подарувати дівчині на день народження: топ ідей для будь-якого бюджету
Молитва матері за сина: 3 молитви, що оберігають і благословляють

Молитва матері за сина: 3 молитви, що оберігають і благословляють

Материнська молитва — найсильніший щит для сина. Дізнайтесь, як…
Які причини виникнення гемангіоми шкіри у дітей?
Які переваги можуть мати інтимні іграшки для особистого життя?