Кожен, хто мав справу з криптовалютами, стикався з поняттям стейблкоїна, а найвідомішим з них є USDT або Tether. Та далеко не всі знають, що це насправді та як він працює. Ми розберемося що таке Тезер і як він працює – принципи, технологія, особливості. Розберемося за що трейдери цінують цей стейблкоїн, як його купити та як краще зберігати.
Що таке Tether
Криптовалютний ринок можна характеризувати різними словами. Одним з найбільш відповідних є – волатильний. Дійсно, навіть курси головних монет, таких як Bitcoin і Ethereum постійно коливаються в широких межах. А якщо мова заходить про менш відомі коїни, то там суцільні злети та падіння. Перевага такої волатильності – можливість заробляти на арбітражі та інвестиціях. Недолік – складності у використанні монети в якості платіжного засоби та ризики втратити заощадження через падіння курсу.
На фоні всіх цих коливань виникла ідея створення стабільної криптовалюти, стейблкоїна, прив’язаного до фіатних грошей, чий курс порівняно незмінний. Tether – це стейблкоїн, прив’язаний до долара США. Їх курси відноситься як 1:1. Створений він у 2014 році компанією Tether Limited.
Чим Тезер приваблює потенційних власників? Кожна монета, що випускається Tether Limited має бути підкріплена реальним доларом на її рахунках. Це значить, що можна свій USDT в будь-який момент поміняти на фіат без втрат. Компанія зобов’язується завжди контролювати кількість коїнів, щоб в обігу не з’являлося не підкріплених монет. Це дає інвесторам упевненість у стабільності курсу.
Читайте також: Картка Монобанк – як отримати та активувати. Дебетові і кредитні картки Monobank
Tether – історія розвитку
Tether було створено 2014 року на базі блокчейна біткойна (BTC) з використанням протоколу Omni Layer, розробленого програмістом J.R. Willet ще 2012 року. Willet ще у 2012 році. Спочатку проєкт називався Realcoin і був запущений підприємцем Рівом Коллінзом у партнерстві з керівниками Omni Foundation Броком Пірсом і Крейгом Селларом.
Метою проєкту було створення криптовалюти зі стабільним курсом, такої, що гарантувала б прозорість, надійність і безпеку. Наприкінці 2014 року Realcoin перейменували на Tether. Така назва мала покращити імідж та залучити нових інвесторів. А в 2015 році USDT додали до лістингу кількох криптовалютних бірж.
Творці стейблкоїна Tether від самого початку запевняли, що кожен токен повністю забезпечений доларами США 1:1, що знаходяться на рахунках компанії. Звичайно, це викликало сумніви. Тому в 2018 році після кількох судових розглядів та аудиту виявилося, що стовідсоткового підкріплення валютою таки немає, деяка частина грошей є у вигляді кредитів партнерським компаніям. Це поставило під сумнів надійність Тезер, хоч насправді вважати його не підкріпленим доларом на даний момент немає підстав.
Як працює Tether
Спрощено механізм випуску та переведення в готівку криптовалюти Тезер можна описати так:
- Компанія Tether Limited отримує від інвесторів кошти в доларах;
- Випускає рівну кількість USDT, щоб гарантувати прив’язку кожного Tether до USD;
- При виводі крипти в долар компанія отримує токени на свій рахунок та знищує їх, видаючи еквівалентну суму в USD.
Така схема має гарантувати, що баланс між випущеними монетами і розміром доларових резервів ніколи не порушиться. Якщо попит на USDT буде зростати, їх можна випускати більше після отримання фіатних грошей. При зниження попиту надлишки стейблкоїнів просто знищують.
Tether не можна просто змайнити, як деякі інші криптовалюти. Їх емісія проводиться централізовано компанією Tether Limited, а кількість постійно контролюється. Більше того, компанія проводить аудит і публікує звіти, щоб регулярно підтверджувати наявність повного доларового покриття всіх USDT, що перебувають в обігу. Заради справедливості варто відмітити, що не всі експерти вірять в достовірність цих звітів. Та поки протилежне не доведено, звинувачувати емітента в обмані не можна.
У яких мережах працює Tether
Спочатку USDT бвипустили на платформі Bitcoin з використанням протоколу Omni Layer. Але для розширення можливостей його використання поступово його впровадили і в інші блокчейн-мережі. Це дало Tether одну з його переваг – можливість заощадити на комісіях та швидкі транзакції, навіть коли основні мережі перевантажені.
Наразі USDT доступний у таких стандартах:
- Bitcoin (Omni);
- Ethereum (ERC-20);
- Tron (TRC-20);
- Binance Smart Chain (BEP-20);
- Algorand;
- Bitcoin Cash;
- Avalanche;
- OMG;
- Solana;
- EOS;
- Liquid.
Інтеграція з різними блокчейнами, зробила токен доступним максимально широкому колу користувачів. При цьому в будь-якій мережі 1 USDT, як і раніше, дорівнює 1 долару США. Тому можете сміливо вибирати будь-яку мережу в залежності від своїх уподобань і завдань.
Tether – переваги та недоліки
Криптовалюта Tether (USDT) пропонує користувачам низку важливих переваг:
- Повна прозорість розрахунків з регулярними звітами, що підтверджують наявність доларового покриття всіх USDT в обігу.
- Висока швидкість транзакцій, особливо якщо порівняти з міжнародними банківськими переказами.
- Низька волатильність завдяки прив’язці до фіатного долара США. Це важливо для збереження капіталу.
- Низькі комісії за переказ коштів.
- Можливість використання в різних блокчейн-мережах.
- Висока захищеність від шахрайських атак завдяки технології блокчейн.
Зазвичай Tether використовують для розрахунків, трейдери з його допомогою фіксують прибутки, щоб не втратити їх через коливання інших валют. Також він підходить для швидких переказів.
Є у Tether і недоліки:
- Є сумніви щодо стовідсоткового покриття USDT доларом.
- Tether Limited, не має юридичного зобов’язання обмінювати USDT на долари або інші активи, тому в разі знецінення валюти втрати інвесторів можуть бути великими.
- Коливання курсу, хоч і незначні, але бувають, приблизкно від $0,91 і до $1,1 за USDT.
- USDT не є повністю анонімним.
На даний момент описані недоліки не мають суттєвих проявів. Більшість експертів сходяться на думці, що ймовірність значного знецінення Tether вкрай мала у зв’язку з його затребуваністю серед інвесторів і трейдерів.
Ще раніше ми писали: Історія розвитку КФС – хто засновник KFC, коли відкрився перший ресторан?
Що таке Tether та як він працює – відео
Щоб більше дізнатися про стейблкоїн Тезер, перегляньте відео:
Висновки
Tether – це криптовалюта, що забезпечується справжніми доларами США на рахунках емітента. Це забезпечує її стабільний курс. Тому USDT часто використовують для розрахунків, переказів та фіксації прибутків трейдерами. Попри побоювання деяких спеціалістів на даний час Тезер залишається стабільним та перспективним.
Відповіді на часті питання про Tether
Це слово походить від англійського «stable coin» – стабільна монета, що підкреслює його низьку волатильність та стабільність курсу.
Його можна придбати на більшості криптобірж, як будь-яку іншу криптовалюту.
USDT зберігають у будь-яких криптогаманцях за вашим вибором – холодних, гарячих і т.д.
Автор порталу Harni News
Експерт з фінансів Harni News, автор статей про гроші та економіку. Він допомагає читачам розібратися у фінансових питаннях та економічних тенденціях. Дмитро має глибокі знання у сфері фінансів, що дозволяє йому писати інформативні та корисні матеріали. Його статті охоплюють різноманітні аспекти фінансового планування, інвестування та економічних новин, надаючи читачам цінну інформацію для прийняття обґрунтованих рішень.