Для правильного вимовляння та постави наголосу в українській мові є багато правил, але іноді зустрічаються й винятки. Як же говорити – «вИпадок» з наголосом на перший склад чи «випАдок», на другий?
Де наголос у слові випадок?
Наголос у слові “ви́падок” падає на перший склад. Правильна вимова: ви́падок. Отже, слід вимовляти “ви́падок”, а не “випа́док”.
Приклади застосування слова випадок у реченнях:
- У цьому ви́падку ми повинні діяти негайно.
- Кожен ви́падок потребує індивідуального підходу.
- Це був рідкісний ви́падок, коли все пішло за планом.
Як запам’ятати, куди ставити наголос у слові випадок?
Існує цікава історія, що допоможе швидко згадати, як вимовляти слово «випадок», куди падає наголос. Це було у давнині, на долю наших предків випало (наголос на перший склад) щось дуже цікаве та яскраве. І вони назвали цю подію випадком (наголос також падає на перший склад).
Для пошуку наголосу можна використовувати аналогію зі словами «висновок», «виняток», користуватися словниками, посібниками. Розмовляймо українською правильно!

Чому роблять помилки у мовленні
Наголос в українській мові є досить рухливим у порівнянні з іншими мовами світу. А виокремлюється це у тому, що слово має зміст у будь-якому проголошенні та може змінювати значення на протилежне, від чого фраза губить попередній посил. Тому варто запам’ятати написання та вимовляння деяких слів. На перший склад падає наголос: загадка, вірші, випадок, начинка, дрова, разом й інші.
Під наголосом голосні звучать чітко, а такий склад називається наголошенним. Якщо якась голосна у слові звучить неясно, то її правопис перевіряють однокореневими словами, у яких вона стоїть під наголосом. Для слова «вИпадок» такого перевірочного слова не існує.
Українці часто роблять помилки у вимовлянні українських слів, неправильно ставлять наголос, який проявляється у посиленні голосу при промові, вирізняється він і довжиною (людина трохи протягує цей склад). А найпоширенішими є три слова: «рАзом», «вИпадок», «чАсу». Правила мови встановлюють чітку залежність наголосу, але існують й винятки. Складні випадки треба просто завчити и не робити більше помилок.
Ознайомтеся з матеріалом – “Що таке антитеза – приклади вживажання антитези в літературі“

Приклади вживання слова “випадок”
Тлумачний словник повідомляє, що значення слова «випадок» означає якусь дію, що колись відбувалась у часі у будь-якій точці світу. Це може стосуватися чогось абстрактного (явищ, людей, тварин, подій у природі, техніці),трапилось з конкретною людиною. Наприклад:
- Це був перший вИпадок, який я запам’ятав.
- Мабуть, це містика, але я перевірю цей вИпадок.
- Можливо стався нещасний вИпадок, тому він не передзвонив.
- Зробити важливе наукове відкриття йому допоміг випадок.
- Це не вИпадок, а припАдок.
Це іменник чоловічого роду однини, конкретного правила правопису немає. Він належить до складних слів, тому його промовляння слід перевіряти за орфографічним словником або завчити й не допускати помилок.
Відео пояснення від учительки української мови, де наголос у слові «випадок»
У цьому короткому відео зрозуміло роз’яснено, куди саме ставити наголос у слові «випадок».
Часті запитання
Так, від цього може змінюватися зміст фрази, значення слова. Треба прагнути до правильного вимовляння.
Вимову треба запам’ятати або звіритись зі словником.
Синоніми слова “випадок” – це подія, випадковість, нагода, епізод, інцидент, пригода, діло, аварія.
Автор порталу Harni News
Експертка з психології Harni News, авторка матеріалів про побут і стосунки. Вероніка має багаторічний досвід у сфері психології, що дозволяє їй писати глибокі та практичні матеріали. Її статті охоплюють теми від поліпшення особистих стосунків до технік зниження стресу та підвищення якості життя. Завдяки її знанням та порадами, читачі можуть знайти шляхи до покращення свого емоційного стану та взаємин з оточуючими.