Досвідчені військові переконують, що війна – це не тільки позначки на карті, стратегія або тактика, а перш за все загибель тисяч громадян. Але коли за подіями на фронті слідкує вся країна, такі проекти, як Діп Стейт, стають невіддільною частиною життя людей.
За більш ніж два роки існування мапа бойових дій Діп Стейт стала ключовим джерелом інформації про поточну ситуацію на лінії зіткнення. Українці з захопленням слідкували за тим, як ЗСУ витісняли загарбників із Харківської та Херсонської областей, а потім зачищали кожне містечко та село, ризикуючи власним життям. Тому можна без перебільшення сказати, що проект двох ентузіастів – Романа та Руслана – став дзеркалом історії, в якому кожного дня відбивається героїчна боротьба українських захисників з російськими окупантами.
Мапа бойових дій в Україні DeepState в режимі онлайн
Як з’явилася Діп Стейт – найпопулярніша мапа бойових дій
Телеграм-канал з такою назвою існував ще з 2020 року. Але з початком широкомасштабного вторгнення команда Діп Стейт створила інтерактивну мапу про перебіг воєнних дій. У перші тижні війни діджитал-проект функціонував на платформі Google, але в середині березня компанія Google заблокувала мапу. Після спроби відновити на базі тих самих Google Maps мапа була повторно заблокована. У зв’язку з цим команда розробників вирішила створити свій окремий сайт deepstatemap.live, який вийшов 27 березня.
У перший місяць війни кількість постійних користувачів мапи становила приблизно 10 тис. підписеиків. З початку 2024 року мапою Діп Стейт користуються приблизно 15 млн користувачів протягом одного місяця.
Сьогодні Діп Стейт настільки щільно інтегрувався в український інформаційний простір, що ним користуються не тільки журналісти та блогери, а навіть міністр оборони Рустем Умеров. Одна з причин популярності проєкту – точність та достовірність інформації, яку збирають більше ніж 100 волонтерів. Сервісом активно користуються воєнні експерти, служби МНС, а з 2023 року – Міністерство борони України.
Щоб інтегрувати нові зміни у мапу, потрібно обробити не один гігабайт даних. Автори проєкту самі знаходять інформацію, обробляють дані, надані військовими, та оновлюють переміщення ворога. За довгі роки війни команда Deep State з двох засновників збільшилась до 120 працівників. Майже всі вони працюють на волонтерських засадах. Співзасновники Діпстейт Роман та Руслан постійно возять «волонтерку» на передову.
13 березня 2022 команда Діп Стейт підписала меморандум про співпрацю з Міноборони України. В результаті головне силове відомство країни отримало змогу швидше аналізувати інформацію та коректно афішувати дані про перебіг подій на фронті.
Які функції реалізовані у Діп Стейт
На сьогодні мапа Deep State – найпопулярніший проєкт у сегменті інформаційних сайтів про війну в Україні. Інтерактивна мапа дозволяє спостерігати за пересуванням ворога, відстежувати захоплені території та пропонує низку додаткових функцій.
На мапі не позначаються позиції українських військ, але детально показані переміщення ворога та ключові показники для аналізу ситуації:
- Регіони, які звільнили ЗСУ протягом останніх чотирнадцяти днів.
- Повністю звільнена від окупантів територія.
- Сірі зони – території, які не контролюються ні однією із сторін.
- Регіони сусідніх країн, окуповані РФ.
- Штаби та керівні ланки росіян.
- Стратегічні аеродроми ВПС РФ.
- Напрямки ударів ворога.
Також сервіс DeepState пропонує користувачам низку корисних функцій:
- Вибір зовнішнього виду та інтерфейсу мапи.
- Реверс захоплених ділянок фронту. Користувач може відмотати положення лінії зіткнення на декілька днів назад та порівняти його з поточним положенням. Функція дозволяє прорахувати, наскільки швидко просувається ворог.
- Включення значків пожеж, масштабних руйнацій.
- Відстеження дальності дії ворожої артилерії.
- Проєкція застосування зброї масового знищення.
У комплексі мапа Діп Стейт відрізняється найдокладнішим функціоналом з усіх представлених у тематиці бойових дій. Деякі функції дуже корисні для блогерів та воєнних експертів, бо дозволяють демонстративно проводити аналітику після вивчення фактів.
Відео: історія онлайн-мапи Діп Стейт
У наступному відео пропонуємо познайомитись з авторами мапи Діп Стейт та історією створення онлайн-проєкту.
Часті запитання
Автори проекту запевняють, що карта одна для всіх, але деякі функції доступні тільки для військових аналітиків. Співпраця з державним силовим відомством може впливати на об’єктивність проєкту. В українському суспільстві панує думка, що держава може спекулювати на важливій інформації. Проте співробітники відзначають, що на мапі Діп Стейт відображаються тільки перевірені дані, які зібрано з надійних джерел.
Інформація, яка не потребує підтвердження, вноситься одразу. Але бувають ситуації, коли оновлення карти Діп Стейт потрібно притримати задля безпеки бійців.
Діп Стейт – це сайт, який доступний кожному користувачу інтернету.
Сайт DeepState запрацював у перші тижні повномасштабного вторгнення Росії до України.
Автор порталу Harni News
Журналіст-новинар Harni News, автор статей про світові та українські новини. Він оперативно висвітлює найважливіші події та тенденції, надаючи читачам актуальну та достовірну інформацію. Сергій має багаторічний досвід у журналістиці, що дозволяє йому швидко реагувати на новини та писати інформативні матеріали. Завдяки його професіоналізму та відданості, читачі Harni News завжди отримують якісні новини з першоджерел.